Borowiacka Grupa Aikido w Zielonce


Hirokazu Kobayashi


Grupa działa w ramach
Autonomicznej Akademii Aikido 3A


AIKIDO to japońska sztuka walki, utworzona przez Morihei Ueshibę (1883 - 1969). Źródłem ruchu w Aikido jest dynamika przyrody, a techniki rozwijają u praktykującego energię wewnętrzną i kondycję fizyczną. Idea aikido związana jest z rozwojem etyki osobistej będącej podstawą neutralizacji konfliktów. Aikido tworzy otwarty dla wszystkich system nauczania, niezależny od możliwości fizycznych.
Aikido propagowane przez naszą szkołę związane jest z mistrzem Hirokazu Kobayashim.

Hirokazu Kobayashi (14 lutego 1929 - 28 sierpnia 1998) bezpośredni uczeń o'senseia Morihei Ueshiby. Na życzenie mistrza propagator aikido poza Japonią, od 1969 roku w Europie.
W wieku kilkunastu lat zaczął praktykować sztuki walki, przede wszystkim kendo, judo, karate. W okresie wojny służył na lotniskowcu. Jego lot jako kamikaze nie odbył się z powodu zbombardowania jego okrętu. Kobayashi przeżył atak jako jeden z niewielu.
W 1946 roku spotkał mistrza Morihei Ueshibę, i zafascynowany jego pokazami pozostał, aż do jego śmierci, jednym z jego najbliższych uczniów (wraz z innymi uczniami Ueshiby takimi jak Koichi Tochei, Morihiro Saito, Seigo Yamahuchi i Shoji Nishio). Kobayashi często towarzysząc mu podróżach pozostał uchideshi mistrza.

Copyright © 2006 Borowiacka Grupa Aikido w Zielonce. All rights reserved.